Hoppa till sidans innehåll

Senaste 12 mån resultat


För att få dina senaste resultat publicerade eller för att få med ditt namn och dina första resultat för SRK på sidan, mejla Linda Larsson

 

Om du vill se alla resultat för en person, klicka på ryttarens namn så omdirigeras du till att se just den ryttarens samtliga resultat i Ridsportförbundets Tävlingsdatabas.

 

SRKs ponnyryttares resultat samtliga discipliner (enligt förnamn A-Ö)

Alex Olofsson - Hagens Yubla RC 1041 (kat D)

 

2012-02-11

LC

90cm

5:a

lok

Södertälje

 
             

Amanda Johansson - Idylle (kat C)

 

2012-02-12

LB

90cm

1:a

reg

Södertälje

 

2012-02-12

LA

100cm

4:a

reg

Södertälje

 

2012-05-05

MsvB

110cm

2:a

reg

Edsbro

 

2012-06-09

MsvB

110cm

1:a

nat

Kalmar

 

2012-06-30

LA+5

105cm

3:a

nat

Vingåker

 

2012-06-30

MsvB

110cm

2:a

nat

Vingåker

 
2012-09-09 LA 100cm 3:a nat Gagnrfs  
2012-10-12 LA 100cm 1:a reg Södertälje  

*******DM VINNARE 2012*******************

2012-10-28 LA 100cm 1:a nat Mjölby  
2012-10-28 MsvB 110cm 4:a nat Mjölby  
             

Anna Edin - Calliso (katC)

 

2012-05-06

LD+

75cm

1:a

lok

Hölö

 
             

Cajsa Ahlenius - Max (kat C)

 

2012-01-29

LD

70cm

Felfri

lok

Nyköping

 

2012-02-11

LD+

75cm

1:a

lok

Södertälje

 

2012-03-25

LD+

75cm

3:a

lok

Sorunda

 

2012-05-26

LC

80cm

4:a

lok

Mälarhöjden

2012-08-26 LD+ 75cm 8:a lok Nynäshamn  
2012-08-26 LC lag 80cm 2:a lok Nynäshamn  
2012-09-23 LC lag 80cm 4:a lok Färingsö  
2012-11-11 LD+ 75cm 3:a lok Nyköping  
             

Cassandra Ankarskiöld - Chesparia (kat D)

 

2012-02-11

LD+

85cm

felfri

lok

Södertälje

 
             

Cassandra Ankarskiöld - La Gimo (kat D)

 

2012-02-11

LD+

85cm

felfri

lok

Södertälje

 
             

Chloé Öberg Kidder - Devotion (kat C)

 

2012-03-17

LD

70cm

felfri

lok

Ångesta

 

2012-04-30

LD

70cm

felfri

lok

Färingsö

 

2012-05-17

LD

70cm

felfri

lok

Märsta

 
             
Elin Gustafsson - Zilja (kat C)
2012-05-13 LC 70cm felfri lok Rastaborg  
             
Emma Gabrielsson - Chesparia (kat D)
2012-10-14 LD 80cm felfri lok Sorunda  
             
Estelle Csepela - Molstaberg Apple Pip (kat B)  
2012-09-22 LD 60cm felfri lok Järna  
2012-11-03 LD+5 65cm 2:a lok Botkyrka  
             

Evelina Lindius - Hafodyrynys Rosemarie (kat B)

2012-03-17

LC

70cm

3:a

lok

Ångesta

 

2012-04-01

LB

80cm

1:a

lok

Årsta Runsten

2012-04-15

LB

80cm

2:a

reg

Årsta Runsten

2012-05-06

LC

60cm

1:a

lok

Hölö

 
2012-09-22 LC+ 75cm 1:a lok Järna  
2012-10-12 LB 80cm 1:a reg Södertälje  
2012-10-12 LB 80cm 1:a KM Södertäle  
******Vinnare KM 2012*******************
             

Evelina Lindius - Calvin Klein (kat B)

 

2012-06-17

LD+5

65cm

2:a

lok

Hölö

 
             

Ida Larsson - Chelsea (kat C)

 

2012-02-11

LC

80cm

6:a

lok

Södertälje

 

2012-02-11

LB

90cm

5:a

lok

Södertälje

 

2012-04-01

LC

80cm

2:a

lok

Årsta Runsten

2012-04-22

LC

80cm

3:a

lok

Gripen Strängnäs

2012-08-26 LC lag 80cm 2:a lok Nynäshamn  
2012-09-08 LD+5 75cm 1:a lok Mälarhöjden  
2012-09-23 LC 80cm 6:a lok Färingsö  
2012-09-23 LC lag 80cm 4:a lok Färingsö  
2012-11-11 LD+ 75cm 1:a lok Nyköping  
             
Klara Kasche Brouwer - Idylle (kat C)
2012-09-22 LD+5 75cm 2:a lok Järna  
2012-09-22 LC 80cm 1:a lok Järna  
             

Linnea Lindius - Gylfinir Bonesig Marion (kat C)

 

2012-05-06

LB

90cm

2:a

lok

Hölö

 

2012-05-26

LC

80cm

2:a

lok

Mälarhöjden

2012-06-02

LD+5

75cm

1:a

lok

Strängnäs

 

2012-06-29

LB

90cm

4:a

reg

Vingåker

 
             
Lovisa Nork - Extrem Viking (kat B)
2012-09-23 LC lag 70cm 4:a lok Färingsö  
             

Maja Lövqvist -Filippa-G (kat D)

 

2012-03-17

LD

80cm

felfri

lok

Ångesta

 
             

Mathilda Lövqvist -Pärla (kat C)

 

2012-02-11

LD+b

75cm

felfri

lok

Södertälje

 

2012-03-17

LD

70cm

felfri

lok

Ångesta

 

2012-04-01

LD+5b

75cm

felfri

lok

Årsta Runsten

2012-04-21

LBb

90cm

felfri

reg

Södertörn

 

2012-05-06

LD+5b

75cm

felfri

lok

Hufvusta

 

2012-05-12

LCb

80cm

felfri

lok

Skånsta

 

2012-05-17

LCb

80cm

felfri

lok

Botkyrka

 

2012-06-28

LCb

80cm

felfri

lok

Vingåker

 
2012-09-30 LBb 90cm felfri reg Stäket  
             

Meja Gustavsson -Brouwnie (kat B)

 

2012-03-17

LD

60cm

felfri

lok

Ågesta

 

2012-04-09

LD+5

65cm

2:a

lok

Sundby

 

2012-05-06

LD+5

65cm

1:a

lok

Hölö

 

2012-05-17

LD

60cm

felfri

lok

Botkyrka

 

2012-06-02

LC+5

75cm

1:a

lok

Strängnäs

 

2012-06-06

LD+5

65cm

felfri

lok

Sundby

 

2012-07-15

LC

70cm

3:a

lok

Rimbo

 

2012-07-15

LB

80cm

1:a

lok

Rimbo

 
2012-08-26 LD+5 65cm  1:a lok Nynäshamn   
2012-08-26 LC lag 70cm 2:a lok Nynäshamn  
             
Nicole Tingström Svejehammar - Max (katD)
2012-11-04 LB 100cm 2:a lok Sundby  
             
Nikita Bergum - Focus (katC)  
2012-05-17 LA 100cm 4:a Reg Botkyrka  
2012-07-08 LA 100cm 2:a Nat Edsbro  
2012-08-03 LA 100cm 6:a Nat

Årsta Runst

 
2012-08-18 LA 100cm 7.a Nat Tierp  
2012-10-14 LA 100cm 2:a Nat Södertälje  
2012-10-21 MSVB 110cm 1:a Reg Södertörn  
             

Olivia Eriksson - Casper III (kat C)

 

2012-03-17

LD

70cm

felfri

lok

Ångesta

 

2012-05-17

LD

70cm

felfri

lok

Botkyra

 
             

Rebecca Martell - Absolutely Gorgeous (kat D)

 

2012-02-11

LC

90cm

7:a

lok

Södertälje

 

2012-03-25

LC

90cm

2:a

lok

Sorunda

 

2012-04-09

LC

90cm

8:a

lok

Sundy

 

2012-05-12

LC

90cm

1:a

lok

Skånsta

 

2012-05-12

LB

100cm

2:a

lok

Skånsta

 

2012-05-26

LC

90cm

3:a

lok

Mälarhöjden

2012-05-26

LB

100cm

4:a

lok

Mälarhöjden

             
Stina Storkull - Engla Cezar (kat B)
2012-09-22 LD 60cm felfri lok Järna  
             

Tindra Rinman - Engla Cezar (kat B) 

 

2012-03-17

LD

60cm

felfri

lok

Ångesta

 

2012-04-09

LD+

65cm

3:a

lok

Sundby

 
2012-08-26 LC lag 70cm 2:a lok Nynäshamn  
2012-09-23 LC lag 70cm 4:a lok Färingsö  
             
Tindra Rinman - Linhagens Rock´n roll (katB)  
2012-09-22 LD 60cm Felfri lok Järna  
             

Vendela Eckerfält - Cattla (kat C)

 

2012-03-17

LB

90cm

3:a

reg

Enköping

 

2012-04-15

LB

90cm

2:a

reg

Årsta/Runsten

2012-04-28

LA+5

105

1:a

reg

Södertörn

 

2012-06-17

LC

80cm

2:a

lok

Hölö

 

2012-06-17

LB

90cm

2:a

lok

Hölö

 
             
Vendela Eckerfält - Wonderchild (kat C)
2012-09-07 LD 70cm felfri lok Hufvudsta  
2012-10-14 LC stil 80cm 1:a lok Sorunda  
2012-10-14 LB 90cm 3:a lok Sorunda  
             
Vendela Collijn - Wille (kat C)
2012-04-22 LD 80cm felfri lok Haningebygden  
Uppdaterad: 23 JAN 2013 13:16 Skribent: Linda Larsson

Postadress:
Södertälje RK - Ridsport
Åtorp Lina
15157 Södertälje

Kontakt:
Tel: 0855036100
Fax: 0855020072
E-post: This is a mailto link